Интернет-аптека онлайн.Поиск лекарств в сети аптек по Украине. Заказать и купить легальные таблетки онлайн
На главную
Интернет аптека Каталог лекарств

Ацикловир-дарница табл. 0,2 г контурн. ячейк. уп. №20Ацикловир-дарница табл. 0,2 г контурн. ячейк. уп. №20

Лекарственная форма: табл. 0,2 г контурн. ячейк. уп.
Количество в упаковке: 20
Производитель: Дарница (Киев, Украина)

Доставка по всей Украине!

Инструкция Ацикловир-дарница табл. 0,2 г контурн. ячейк. уп. №20 :

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Противірусний препарат, активний відносно вірусів герпесу людини, включаючи вірус Herpes simplex 1-го і 2-го типів, вірус Varicella zoster, вірус Епштейна-Барра та цитомегаловірус. Механізм противірусної активності полягає у пригніченні реплікації вірусів шляхом конкурентної взаємодії з вірусною тимідинкіназою, пригніченні ДНК-полімерази та блокаді реплікації вірусної ДНК. 
Фармакокінетика. Всмоктується з шлунково-кишкового тракту не повністю (близько 20% дози, що була прийнята), їжа не впливає на біодоступність. Максимальна концентрація досягається через 1,5-2 год. Зв"язування з білками плазми незначне (9-33%). Мало метаболізується печінкою. Проникає крізь гематоенцефалічний та плацентарний бар"єри, виділяється з грудним молоком. Виводиться з організму нирками: 85-90% у незмінному вигляді, 10-15% - у вигляді метаболіту (9-карбоксиметоксиметилгуанін). Період напіввиведення становить близько 3 год. При порушенні функції нирок (погіршенні клубочкової фільтрації) період напіввиведення препарату зростає.

Показання для застосування. Профілактика та лікування первинних і рецидивуючих герпетичних уражень шкіри та слизових оболонок, що спричинені вірусами Herpes simplex типів 1 і 2 (у т.ч. генітальний герпес), Varicella zoster (оперізувальний герпес, вітряна віспа), профілактика цитомегаловірусної інфекції після трансплантації кісткового мозку. Препарат застосовують також у складі комплексної терапії при вираженому імунодефіциті, у т.ч. при розгорнутій клінічній картині ВІЛ-інфекції.

Спосіб застосування та дози. Дорослим для лікування інфекцій, що спричинені вірусами Herpes simplex типів 1 і 2, препарат призначають по 200 мг, 5 разів на добу, кожні 4 години, виключаючи період нічного сну. При вираженому імунодефіциті (у т.ч. після трансплантації кісткового мозку або при порушенні всмоктування з кишечнику) - по 400 мг, 5 разів на добу. Курс терапії становить звичайно 5 днів, але при тяжких первинних інфекціях може бути тривалішим. Лікування необхідно починати якомога раніше після виникнення інфекції. Для профілактики рецидивів інфекцій, що спричинені вірусами Herpes simplex типів 1 і 2, пацієнтам з нормальним імунним статусом призначають по 200 мг, 4 рази на добу, кожні 6 годин або по 400 мг, 2 рази на добу, кожні 12 годин. При рецидивах препарат рекомендується призначати вже у продромальний період або при появі перших елементів висипу. Для профілактики інфекцій, що спричинені вірусами Herpes simplex типів 1 і 2, пацієнтам з імунодефіцитом препарат призначають по 200 мг, 4 рази на добу, кожні 6 годин. У випадку вираженого імунодефіциту (у т.ч. після трансплантації кісткового мозку або при порушенні всмоктування з кишечнику) доза може бути підвищена до 400 мг, 5 разів на добу. Тривалість профілактичного курсу терапії визначається тривалістю періоду, коли існує ризик інфікування. Для лікування інфекцій, що спричинені вірусом Varicella zoster, препарат призначають по 800 мг, 5 разів на добу, кожні 4 години, виключаючи період нічного сну. Курс лікування - 7 днів. Для досягнення максимального ефекту препарат необхідно почати застосовувати якомога раніше після появи висипу. У складі комплексної терапії пацієнтів з вираженим імунодефіцитом дорослим препарат призначають по 800 мг, 4 рази на добу, кожні 6 годин. Пацієнтам, які перенесли трансплантацію кісткового мозку, перед призначенням препарату рекомендується проведення курсу внутрішньовенної терапії ацикловіром протягом 1 місяця. Тривалість перорального прийому таблеток ацикловіру становить 6 місяців.
Дітям для лікування інфекцій, що спричинені вірусами Herpes simplex типів 1 і 2, а також для профілактики зазначених інфекцій при імунодефіциті препарат призначають: дітям старше 2 років - дози дорослих, молодше 2 років - половину дози дорослих. Для лікування вітряної віспи: дітям старше 6 років - по 800 мг, 4 рази на добу, від 2 до 6 років - по 400 мг, 4 рази на добу, до 2 років - по 200 мг, 4 рази на добу. Курс лікування - 5 днів. Для лікування новонароджених препарат не застосовують.
При порушенні функції нирок (кліренс креатиніну менше 10 мл/хв) для лікування і профілактики інфекцій, що спричинені вірусами Herpes simplex типів 1 і 2, препарат призначають по 200 мг, 2 рази на добу, кожні 12 годин. Для лікування вітряної віспи, оперізувальльного герпесу у пацієнтів з вираженим імунодефіцитом при кліренсі креатиніну менше 10 мл/хв - по 800 мг, 2 рази на добу, кожні 12 годин, при кліренсі креатиніну 10-25 мл/хв - по 800 мг, 3 рази на добу кожні 8 годин.

Побічна дія. З боку травної системи: рідко - короткочасне підвищення рівня білірубіну та активності ферментів печінки; в поодиноких випадках - нудота, блювання, діарея, кишкова коліка.
З боку центральної нервової системи: рідко - головний біль, слабкість, у поодиноких випадках - запаморочення, сплутаність свідомості, галюцинації, сонливість, судоми. З боку сечовидільної системи: рідко - невелике збільшення рівня сечовини та креатиніну у крові.
З боку системи кровотворення: рідко - незначне зниження гематологічних показників. Алергічні реакції: шкірний висип, кропив"янка, свербіж, пропасниця.

Протипоказання. Вагітність, період лактації, неонатальний період, підвищена чутливість до компонентів препарату.

Передозування. Симптоми: головний біль, неврологічні порушення, задишка, нудота, блювання, діарея, ниркова недостатність, летаргія, судоми, кома. 
Лікування: підтримка життєво важливих функцій, гемодіаліз.

Особливості застосування. Лікування рекомендується починати при появі перших симптомів захворювання. Препарат найбільш ефективний у пацієнтів з незміненим імунітетом. У пацієнтів з імунодефіцитом при багаторазових повторних курсах лікування іноді відбувається формування стійкості вірусів до Ацикловіру-Дарниця.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування з пробеноцидом уповільнює виведення препарату.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25 °С. 
Термін придатності - 3 роки.